Dzień Przedszkolaka

20 września – to święto wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Ten dzień został ustanowiony, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i kształceniu dzieci. Ma przyczyniać się do popularyzacji  wychowania przedszkolnego w środowisku lokalnym.    W naszym przedszkolu już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło uśmiechu, radości, słodkiego poczęstunku. Panie przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, piosenki i pląsy przy muzyce. Dużą frajdę sprawił dzieciom spacer z balonikiem w ręku, ulicami Pierzchnicy. Każdy przedszkolak dostał  odznakę w formie opaski oraz medalu. Na zakończenie  panie złożyły  dzieciom życzenia.  Jednak  to nie był koniec niespodzianek tego dnia. Obdarzyli nas swoją obecnością pan dyrektor i pani wicedyrektor. Złożyli wszystkim dzieciom życzenia wręczyli każdemu przedszkolakowi słodką niespodziankę w postaci kolorowego lizaka.

Katarzyna Powałka