Dzień Św. Walentego

Co roku 14 lutego listonosze na całym świecie doręczają kartki milionom ludzi – są to WALENTYNKI. To bardzo sympatyczny sposób przypomnienia się przyjaciołom i świetna okazja do dyskretnego wyznania komuś miłości, czy też okazania sympatii. Powszechnie dzień ten nazwano DNIEM ZAKOCHANYCH. Nadal nieodłączną częścią tego dnia jest wysyłanie anonimowych wyznań miłosnych lub też wręczenie czerwonej róży osobie, którą się kocha.
Praktycznie już od kilku lat, takimi listonoszami jesteśmy my – członkowie Samorządu Uczniowskiego. W związku z trwającymi od 3 do 16 lutego feriami, w tym roku  musieliśmy przekazywanie  kartek  przesunąć na dzień 18 lutego. Tego dnia przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Monika Wójcik wraz ze swoją zastępczynią zbierały walentynki  do specjalnie przygotowanej skrzynki. Drugiego dnia kartki zostały dostarczone do adresatów. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli naprawdę bardzo mile zaskoczeni otrzymaną walentynką.

Agnieszka Malinowska