„Dzień Wagarowicza” klas piątych

21 marca to przysłowiowy „dzień wagarowicza”. W naszej szkole wszyscy udajemy się na wagary, jest to dzień bez podręcznika.

Pierwszy dzień wiosny powitał nas pięknym, słonecznym, ale jednak zimowym porankiem. Mimo to uczniowie klas piątych pod opieką wychowawczyń oraz p. Marzeny Wojtkowicz w dobrych humorach wyruszyli na zaplanowaną wycieczkę. Celem podróży był Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach, pięknie położony w otoczeniu Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego. Największym obiektem Kompleksu jest Oceanika  – zespół wielkich akwariów z najbogatszą wystawą ryb Polsce.

Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych. Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali wykładu nt. rekinów oraz z dużą aktywnością wykonywali doświadczenia.

Następnie dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzały akwaria Oceaniki, gdzie znajdują się zwierzęta z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. Oceanika to miejsce, w którym miłośnik przyrody, a w szczególności życia wodnego znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne.  Niezwykle ciekawie prezentuje się również ekspozycja z wystawą „Potwory z głębin”. Przedstawiono na niej makiety ryb, które w naturze są prawie niemożliwe do obserwowanie ze względu na duże głębokości na jakich występują. Zwierzęta te zadziwiają swoimi kształtami i sposobami przystosowania się do trudnych warunków środowiskowych.

Warunki przyrodnicze Kompleksu Leśna Polana czyli świeże, leśne powietrze i piękny krajobraz sprawiły, że wyjeżdżaliśmy stamtąd naładowani pozytywną energią. W drodze powrotnej „odwiedziliśmy”  McDonald’s. I tak zaspokoiwszy potrzeby ducha i ciała miło spędziliśmy dzień wagarowicza.

Uczestnicy wycieczki