Egzamin gimnazjalny

Za nami ostatni już egzamin gimnazjalny. Ostatnie roczniki zreformowanej szkoły stanęły przed ważną próbą sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z językiem polskim, historią i wiedzą o społeczeństwie. Kolejnego odbył się egzamin z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Jako ostatni nasi absolwenci zdawali język angielski, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

Opinie o samym egzaminie były jak zawsze bardzo zróżnicowane. Jednym sprawił on więcej trudności, innym mniej. Dla jednych łatwiejszy był język polski, dla innych matematyka lub angielski. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników, ponieważ dopiero wtedy okaże się, czy każdemu uda się dostać do wymarzonej szkoły średniej. Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie!

T. Stolarczyk