Egzamin ósmoklasisty

Z zachowaniem reżimu sanitarnego, w maseczkach i rękawiczkach rozpoczęliśmy w tym roku egzaminy podsumowujące osiem lat nauki w szkole podstawowej. Pod wieloma względami sprawdzian ten był nietypowy i zupełnie inny od dotychczas przeprowadzonych. Po pierwsze odbył się dwa miesiące później niż zakładano jeszcze na początku roku szkolnego. Po drugie od 12 marca uczniowie uczyli się zdalnie, co zarówno dla nich, jak i dla nauczycieli było ogromnym wyzwaniem, szczególnie w kontekście przygotowań do egzaminu. Nie należy się zatem dziwić, że atmosfera w szkole w dniach egzaminu była raczej poważna, a uczniowie nie żartowali jak niegdyś na szkolnym korytarzu, nie dzielili się wrażeniami po zakończeniu sprawdzianu tylko spokojnie rozchodzili sie do domów. Miejmy nadzieję, że pomimo niesprzyjających warunków, wszystkim uda się uzyskać odpowiednią ilość punktów, by we wrześniu móc rozpocząć naukę w wybranej szkole średniej.

T. Stolarczyk