Egzamin ósmoklasisty

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po organizowanych po raz ostatni egzaminach gimnazjalnych, a już po kilku dniach stanęliśmy przed kolejnym wyzwaniem. Od poniedziałku do środy pierwsi absolwenci klas ósmych zdawali swój egzamin. Wszyscy mieliśmy wiele obaw i wątpliwości, ponieważ był to pierwszy taki egzamin w zreformowanej szkole. Na szczęście udało się sprawnie i bezproblemowo przejść przez trzy dni sprawdzianów.

W poniedziałek nasi uczniowie zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Wszyscy byli raczej zadowoleni ze swoich odpowiedzi. We wtorek była matematyka. Zadania nie były wyjątkowo trudne, ale nie wszystkim udało się je rozwiązać. Ostatniego dnia j. angielski. Tu opinie były w miarę pozytywne i optymistyczne. Miejmy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie zdobędą na tyle dużą ilość punktów, że dostaną się do wymarzonych szkół średnich.

T. Stolarczyk