Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego  2022r. uczniowie klasy 1a obchodzili Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Dzieci obejrzały prezentacje, dzięki której  pogłębili swoją wiedzę na temat zastosowania numeru 112. Dowiedziały się: Jakie numery zastępuje 112? W jakich sytuacjach należy go używać, a w jakich nie? Jak należy się zachować i jakie informacje podać dzwoniąc pod ten numer? :   Następnie wysłuchały  wierszyka, odśpiewały piosenkę tematyczną,  wykonały pracę plastyczną z numerem 112 i  z kolorowych kubeczków zaprojektowały  numery służb ratunkowych.
Ważnym elementem zajęć było obejrzenie filmu na temat udzielania pierwszej pomocy. Mam nadzieję, że dzisiejsze zajęcia  i  wykonane zadania  ułatwią uczniom podjęcie działania w sytuacjach zagrożenia.
Z  wykonanych prac  wykonaliśmy klasową gazetę, która ozdobiła naszą sale lekcyjną.

Każde dziecko wiedzieć winno,dokąd dzwonić się powinno.
Gdy się stanie coś przykrego,
jeden numer jest od tego.

Najpierw ładnie się przedstawić,
podać adres, gdzie się zjawić.
Ciut nakreślić, co się stało,
żeby pomoc przyjechała.

Zapamiętać cyfry łatwo,
nawet całkiem małej dziatwie.
Jeden, jeden i dwójeczkę,
nauczymy się w chwileczkę.

Sto dwanaście – pamiętajcie,
pomoc szybko tam wzywajcie.
Dyspozytor w mig przekaże
Pogotowiu, da znak Straży.

Powiadomi też Policję.
Jeden numer, jak widzicie.
Sto dwanaście! Miejcie w głowie,
tam wezwiecie pogotowie.

Straż przyjedzie, pożar zgaśnie,
pod numerem sto dwanaście.
Jeden, jeden, dwa – pamiętaj,
numer ten trzeba wykręcać.

Barbara Miszczyk