O zdrowie dbamy! Zdrowo się odżywiamy

Pod takim hasłem uczniowie z klas I-III w minionym tygodniu zdobywali i rozwijali wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej. Podczas zajęć lekcyjnych poznawali i tworzyli własną piramidę zdrowego odżywiania, zapoznawali się z ciekawostkami odnośnie zdrowia i ukrytych witamin w produktach oraz tworzyli własne przepisy kulinarne na zdrową sałatkę. W ramach tygodniowych zajęć o zdrowiu odbyło się również spotkanie ze szkolną pielęgniarką- panią Ewą Kubat, która w szczególny sposób uczuliła dzieciaki odnośnie konsekwencji łączących się z nieprawidłowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej. Ewaluacją odbywających się zajęć, było przygotowanie przez każdą z klas zdrowego śniadania i wspólne konsumowanie przygotowanych pyszności.

                                                                                                                                                                                                                           Paulina Kalatura

Śniadanie klasy 1b

Śniadanie klasy 2b

Śniadanie klas 3a i 3b