Festyn Rodzinny „Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym”

Festyn rodzinny organizowany każdego roku z okazji Dnia Dziecka to stały i bardzo mocny punkt naszego roku szkolnego. Od kilku już lat impreza cieszy się dużym powodzeniem i przyciąga do szkoły nie tylko dzieci, ale także ich rodziców oraz absolwentów.

Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji. Sala gimnastyczna, na której odbywała się impreza, była pełna ludzi, mieszkańców gminy, którzy w taki własnie sposób postanowili spędzić niedzielne popłudnie. A atrakcji było jak zwykle sporo.

Na początku zaprezentowali się przed nami uczniowie gimnazjum z przedstawieniem promującym zachowania ekologiczne. Zabawne scenki niosły ze sobą poważny przekaz. Segregacja śmieci, oszczędzanie energii, dbanie o czystość środowiska to tematy, które przewijały się podczas całego widowiska.

Po występie gimnazjalistów na scenę wkroczyli przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozpoczął się bardzo zabawny pokaz uczniowskiej mody. Uczniowie zaprezentowali przed widzami własnoręcznie zaprojektowane i wykonane stroje, które ich zdaniem najlepiej nadawałyby się na szkolny mundurek. Jury oceniło występ i wyłoniło zwycięzców.

W międzyczasie do swojego przedstaienia przygotowywali się uczniowie klas trzecich. Pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń przygotowali oni inscenizację baśni „Szewczyk Dratewka”. Bajka ta jest szkolną lekturą, więc jej pokazanie na scenie niosło ze sobą ogromny walor edukacyjny. Warto tutaj zwrócić również uwagę na starannie wykonane dekoracje i stroje młodych aktorów. Wszystko wykonane zostało naprawdę profesjonalnie.

„Szewczyk Dratewka” to nie jedyna baśń zinscenizowana tego popołudnia na szkolnej scenie. Zobaczyliśmy również niezwykłą adaptację klasycznej baśni „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców naszych uczniów. Nowoczesna wersja z promującym sport Kopciuszkiem bardzo wszystkich zainteresowała i wzbudziła burzę oklasków. Mamy ogromną nadzieję, na kolejne występy w kolejnych edycjach festynu.

Zmęczeni rodzice zwolnili scenę dzieciom, by te mogły rozpocząć właną wersję programu „Mam Talent”, widowiska, w którym każdy może pokazać swoje umiejętności w dziedzinie sztuki, tańca, śpiewu itp. Okazało się, że mamy wśród naszych uczniów całkiem sporą grupę utalenowanych osób. Podziwialiśmy tancerzy, piosenkarki i piosenkarzy, muzyków i plastyków.

Festyn rodzinny to impreza, której głownym celem jest promowanie zdrowego stylu życia i integracja dzieci, szkoły, rodziców i całej lokalnej społeczności. Cóż może służyć temu lepiej niż rozgrywki sportowe. Rozegrane zostały dwa turnieje, piłki siatkowej i piłki nożnej. Zwycięzcy otrzymali wysokiej klasy piłki.

Nie były to jedyne nagrody rozdane tego dnia. Wszyscy uczestnicy konkursów i pokazów zostali nagrodzeni upominkami i słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Tomasz Stolarczyk

DSCF5070 DSCF5069 DSCF5068 DSCF5030 DSCF5066 DSCF5057 DSCF5059 DSCF5060 DSCF5062 DSCF5063 DSCF5056 DSCF5053 DSCF5051 DSCF5049 DSCF5048 DSCF5046 DSCF5045 DSCF5042 DSCF5041 DSCF5039 DSCF5031 DSCF5033 DSCF5034 DSCF5037