Finał konkursu ekologicznego pod hasłem : ,, Dobry klimat mamy gdy o powietrze dbamy ‘’

Konkurs plastyczny pt. „Dobry klimat mamy, gdy o powietrze dbamy” przeprowadzony został w ramach 18 edycji Programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Kieleckiego pt. „Dla Ziemi, dla siebie” w roku szkolnym 2021/2022. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Łącznie do Starostwa wpłynęło 360 prac z 31 placówek oświatowych.  Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania przy wyborze najlepszych prac. Wszystkie prace były starannie wykonane, nawiązywały do tematu i przyciągały uwagę. Na wielu z nich znajdowały się hasła nawołujące do walki ze smogiem, np.: Nie wypalaj traw, Nie pal śmieci, Oszczędzaj energię i wodę, Dbaj o rośliny, Mamy tylko jedną Ziemię – jej przyszłość zależy od nas!, Tlen to życie – bądź EKO, Czyste powietrze to nasza przyszłość.

Konkurs był przeznaczony dla dwóch grup wiekowych : klasy IV – VII ;  klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe ( bez klas maturalnych ).

Członkowie Szkolnego Koła LOP Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy także przystąpili do tego konkursu. Wysłaliśmy 12 prac .

10.06.2022r. w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się wręczanie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk członka Zarządu Powiatu w Kielcach Stefana Bąka.

Wśród nagrodzonych w grupie : klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe znalazła się uczennica naszej szkoły Milenka Ryk z klasy VIII A.  Wszyscy Milence GRATULUJEMY i trzymamy kciuki , aby dostała się do Liceum Plastycznego w Kielcach.

                                                                                                             Członkowie Szkolnego Koła LOP