Geografia

KLASA 5

Piątoklasiści, przez kolejnych kilka dni będziecie uczyć się sami w domowym zaciszu. W związku z tym  przypominam, że macie „na horyzoncie” sprawdzian z geografii (obie klasy piąte). W ramach przygotowywania się do niego w najbliższym tygodniu proszę wykonać zadania z załączonych kart pracy.

karta-pracy-pogoda-a-klimat

karta-pracy-pierwsze-podroze-geograficzne

KLASA 6

Przypominam, że klasy 6b i 6c przygotowują się do sprawdzianu z rozdziału „Gospodarka Europy”. Klasa 6a, natomiast, proszę by się nauczyła tematów: Energetyka w Europie i Turystyka w Europie Południowej.
Zasoby Internetu na pewno uczynią tę naukę atrakcyjniejszą.

KLASA 7

Utrwalają zagadnienia dotyczące turystyki w Polsce. Każdy uczeń tworzy prezentacje multimedialną wybranego regionu turystycznego Polski. Prezentacja ma zawierać od 12 do 25 slajdów na których będą zamieszczone informacje ogólnogeograficzne oraz zdjęcia atrakcji turystycznych wraz z opisami.

KLASA 8
Utrwalają zagadnienia dotyczące wybranych państw Ameryki Północnej. (Kanada, Stany Zjednoczone). Uzupełniają zadania w zeszycie ćwiczeń. Piszą referat na temat „Stany Zjednoczone -potęga gospodarcza „