Gimnazjaliści w Muzeum lat szkolnych Stefana Żeromskiego

7 grudnia uczniowie klas drugich gimnazjum  wzięli udział  w wyjeździe do Kielc. Opiekę nad młodzieżą sprawowały wychowawczynie klas drugich panie Anna Skuza, Grażyna Tajer i Sylwia Bochenek.

Celem wyjazdu była wizyta w Muzeum lat szkolnych Stefana Żeromskiego oraz obejrzenie filmu Listy do M3 w kieleckim kinie Helios.

W muzeum drugoklasiści dowiedzieli o wielu ciekawych faktach biograficznych z życia Stefana Żeromskiego- polskiego prozaika ,publicysty oraz dramaturga. Pisarza który związany był z kielecczyzną –tu się urodził ( 14 października 1864 roku w Strawczynie ), tu mieszkał, uczył się poznając realia XIX –wiecznej szkoły, to tutaj doświadczył rusyfikacji. Pisarza który ze względu na zaangażowanie społeczne nazywany był „sumieniem polskiej literatury” lub „sumieniem narodu’

Ostatnim punktem zwiedzania było miejsce z eksponatami ukazującymi wnętrze dziewiętnastowiecznej klasy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dawny tornister szkolny, mundurek obowiązujący w męskim gimnazjum. Mieli również możliwość dowiedzenia się, czym były kajety, kałamarze oraz czym i jak dawniej pisało się w odpowiednikach dzisiejszych zeszytów.

Po wizycie w muzeum drugoklasiści udali się do kieleckiego kina Helios gdzie obejrzeli najnowszą komedię polską „Listy do M 3” historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

Samorządy klas II