Góra Grosza

Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą w akcji „Góra Grosza”. Jej celem  jest zebranie funduszy na  pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz uświadomienie uczniom, że nawet najdrobniejsze wpłaty mogą odmienić czyjś los.
Za przeprowadzenie akcji w naszej szkole odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski.  Zgodnie z regulaminem w terminie od 23.11 do 4.12.2015r. młodzież wrzucała do puszek, przygotowanych przez poszczególne klasy, monety o różnych nominałach.
Chociaż kwota, którą uzbieraliśmy nie była zbyt wysoka – 182,08 zł to jednak najważniejszy cel akcji został osiągnięty. Dzięki tym pieniądzom zostanie udzielona pomoc bardzo wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.