Harcerski rajd św. Jerzego 2019

Co roku środowisko harcerskie obchodzi Dzień św. Jerzego – patrona całego światowego skautingu. Z tej okazji 92 gromada zuchowa „Baśniowe skrzaty” oraz 7 drużyna harcerska z Pierzchnicy wraz ze swymi drużynowymi, wzięły udział w Rajdzie św. Jerzego. Trasa, którą należało pokonać, to Brzezinki – Barcza – Ciekoty. Celem rajdu było zapoznanie uczestników z życiem patrona harcerzy – św. Jerzego, uczczenie rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, uwrażliwienie na piękno przyrody, konieczność ochrony środowiska oraz integracja środowisk harcerskich. Na trasie czekały na nas zadania i konkursy sprawdzające wiadomości i umiejętności zuchów i harcerzy. Każda gromada i drużyna miała również za zadanie ułożenie wiersza lub piosenki o papieżu Janie Pawle II.

Na zakończenie rajdu otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i znaczek okolicznościowy. Przygotowano dla nas poczęstunek: kiełbaskę i słodki wafelek.

Dh Renata Piątek