II Przegląd Inicjatyw Świętokrzyskiej Młodzieży

23.09.2017r. grupa  uczennic z naszej szkoły (20 osób) wraz z opiekunkami p. A. Skuza i p. M. Kula uczestniczyła w II Przeglądzie Inicjatyw Świętokrzyskiej Młodzieży w Wólce Milanowskiej.Gospodarzem tego spotkania była nasza p. pedagog K. Bulanowska.

Zaprezentowano  projekt „ Świętokrzyskie dla młodych – Młodzi Aktywni 2017” realizowany przez Stowarzyszenie Kalejdoskop  i współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Następnie przybyłe grupy młodzieży przedstawiały swoją działalność na Targach Inicjatyw Młodzieżowych. Mieliśmy okazję zobaczyć, że pomimo wielu obowiązków szkolnych, domowych można się aktywizować społecznie i działać na rzecz swojego środowiska.

Uczestniczyliśmy także w warsztatach :

• ,, Moja Wielka Nieskończona Motywacja” czyli jak siebie motywować i dążyć do celu?
  • ,, Samorząd Uczniowski i prawa ucznia” czyli jak działać, aby zadziałać?
  • ,, Wolontariat niejedno ma imię” czyli jak zostać wolontariuszem i zmieniać świat na lepsze?
  • ,, Co zrobić , aby MŁODYM się chciało ?”czyli o motywowaniu młodego człowieka do podejmowania aktywności ( w tym warsztacie uczestniczyły p. A. Skuza i p. M. Kula)

Na zakończenie odbył się koncert zespołu Bloody Lord z Klubu Młodzieżowego Wolna Strefa Naruszewicza.

Spotkanie było okazją, aby zainspirować się do wspólnego i bezinteresownego działania i zdobywania nowych doświadczeń.

Młodzi Aktywni