Informacja od pedadoga

Drodzy Uczniowie, Rodzice

Niestety nie możemy przez najbliższy czas zobaczyć się w naszej, jakże ukochanej szkole. Oczywiście pamiętajmy o tym, że to czas przejściowy i niebawem minie.

Dr Cezary Żechowski powiedział w ostatnim wywiadzie tak: „Na szczęście, jak popatrzymy na ewolucję pandemii, to widać, że w Chinach zaczyna ona wygasać. W pewnym momencie to się jednak skończy, trwają pracę nad lekami, nad szczepionką, ale na razie nie wiemy dokładnie kiedy. I w takiej sytuacji na pewno warto w sobie wypracowywać tolerancję na niepewność. W psychoanalizie to się nazywa pomieszczaniem.
[Warto] po prostu próbować pogodzić się z tym, że pewien rodzaj niepokoju może nam towarzyszyć. Nie ma na to cudownych leków. Ale, jeżeli ten lęk oswoimy, a wierzę, że tak, również w wymiarze społecznym, da nam to ogromną siłę. Bo pozwoli nam przyjmować różne trudne uczucia, bez konieczności gwałtownego ich odreagowania.”

Dlatego w tym oswojeniu niepokoju i niepewności chciałabym, jako Wasz pedagog pomóc w taki, zdalny sposób. W zakładce specjaliści  – pedagog szkolny – będziecie mogli znaleźć na bieżąco różne inspiracje, materiały które będę wrzucać we wsparciu Pani Agnieszki Wójcik na bieżąco.Mimo, że jest Was bardzo dużo, będę słać krótkie wiadomości. Mam nadzieję, że dotrę do większości z was.  To, że  Drodzy Rodzice odczuwacie niepokój, a Wy Wyjątkowi uczniowie, głownie Ósmoklasiści, dużo niepewności, co dalej…jest czymś naturalnym i normalnym biorąc pod uwagę nietypową sytuację w naszym kraju i na świecie…

Możecie o tym do mnie napisać pedagog.pierzchnica@gmail.com

Dodatkowo możecie mnie odnaleźć na messenger Karolina Bulanowska i napisać lub dając mi znać, że macie dużo trudności i  ja  oddzwonię. Od poniedziałku do piątku od 8:30 do 13 czekam na Was w tym wirtualnym świecie:)

Do zobaczenia w realu

Wasz pedagog, Pani Karolina