IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

W październiku uczniowie klas V – VIII wzięli udział w niezwykłym projekcie edukacyjnym Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Konkurs o charakterze ogólnopolskim pozwolił naszym uczniom nie tylko rywalizować z rówieśnikami z całego kraju, ale był również pretekstem do poznawania języka ojczystego, jak również najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski. Tegoroczne dyktando przywołało pamięć powstańców śląskich – to ważny fragment historii i szczególny ukłon dla historii Śląska.
Udział w dyktandzie stał się również doskonałą okazją do wykazania się przez uczniów znajomością reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi. Ponadto, konkurs ortograficzny okazał się być wyjątkową formą uczczenia obchodów Święta Niepodległości.
W etapie szkolnym wzięło udział 6 uczniów z klas V – VI oraz 13 uczniów z klas VII-VIII. Uczennica klasy Va – Łucja Kudlicka – decyzją Świętokrzyskiej Komisji Konkursu, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 26 października w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki.

Wszystkim uczestnikom dyktanda serdecznie gratulujemy!

A. Szrek