Jaką szkołę wybrać?

W Centrum Kongresowym Targów Kielce ruszyła kolejna Giełda Szkół i Uczelni. Przekonaliśmy się już nieraz, że wydarzenie każdego roku przyciąga setki młodych mieszkańców województwa świętokrzyskiego, szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę. Wybór szkoły, w której murach młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu nie należy do najłatwiejszych. Dlatego przed ostatecznym wyborem dobrze poznać ofertę kilku placówek, porozmawiać z jej uczniami i kadrą pedagogiczną.                      Dnia 20 marca 2019 roku w środę uczniowie klas ósmych  i trzecich gimnazjum zagościli na owych targach. W trakcie spotkań na stoiskach zapoznali się z bogatą ofertę szkół –prezentowało się ponad trzydzieści pięć placówek z naszego regionu. Poznali profile, wymagania, które należy spełnić, aby zostać uczniem danej szkoły. Mogli osobiście porozmawiać z przedstawicielami szkół, jak i samymi nauczycielami, którzy reprezentowali swoje placówki. Ponadto mieli okazję skorzystać z porad specjalistów w zakresie doradztwa                edukacyjno-zawodowego. My – nauczyciele z doświadczenia wiemy, iż takie spotkania, konwersacje często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości  i są dobrym „drogowskazem” w wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

                                                                                    Wychowawcy klas VIII i III gimnazjum