„Jaki znak twój ?”

9 listopada 2016 r. uczniowie klasy IIa i IIb szkoły podstawowej  uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych  w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, w ramach obchodów  Święta Niepodległości.
Ośrodek znajduje się  w murach dawnego więzienia – jednego z najstarszych w Polsce – pamiętającego czasy powstania listopadowego. To miejsce pamięci narodowej teraz służy przede wszystkim dzieciom i młodzieży.
Zwiedzili ekspozycję muzealną oraz wzięli udział w lekcji „Jaki znak Twój? Polskie symbole narodowe’’,  którą przeprowadzili edukatorzy z Ośrodka.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zgłaszały do odpowiedzi oraz własnoręcznie wykonały symbole narodowe –  flagę oraz godło.
Była to ciekawa  lekcja historii, której celem było kształtowanie  postaw patriotycznych.