Jasełka w grupie III

          Cicha noc, święta noc ….. to  słowa kolędy, która rozpoczynała Jasełka w oddziale III, które odbyły się w dniu 20 grudnia b.r.  Jasełka miały tradycyjny charakter, gdzie u boku Maryji czuwał Święty Józef, dobrą nowinę ogłosił Anioł Gabriel, a Pastuszkowie  jako pierwsi pobiegli powitać nowonarodzone Dzieciątko. Swe ukłony i dary złożyli Trzej Królowie, a Dzieci które przyszły przywitać Jezuska, zapraszały Go do swoich domów. Przygotowania do występów trwały 2 tygodnie, dzieci z pomocą dorosłych, szybko nauczyły się tekstu i w czasie występu bez większej tremy mówiły swoje kwestie, czasem tylko potrzebowały niewielkiego „wsparcia” pani. Bardzo miło było nam gościć Panią Dyrektor Bożenę Petrus, Pana Wójta Stanisława Strąka, rodziców i bliskich dzieci. Myślę, że występ spodobał się zebranym. Ja ze swej strony bardzo chciałam podziękować rodzicom, za trud włożony w przygotowanie dzieci do występu i za to, że byli ze swoimi pociechami w tak ważnym dla nich dniu, dziękuję  pani Kasi Powałce za pomoc w przygotowaniu Jasełek. Na zakończenie występu po sali „rozfrunęły” się anioły, którymi dzieci obdarowały wszystkich zebranych. Niech te anioły  przynoszą w nadchodzącym Nowym 2014 Roku tylko dobre nowiny. Spotkanie zakończyło się podzielenie się opłatkiem i degustacją wigilijnych potraw przygotowanych przez mamy.

Janina Karasińska