Jasełka w przedszkolu

(…)Był środek nocy. Wokoło stajenki było zupełnie ciemno  i tylko maleńkie gwiazdki świeciły wysoko na niebie. Wszyscy spali (…)

Tradycyjnie święta w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy występami jasełkowymi. Każda z grup przygotowała bożonarodzeniową inscenizację. Przedstawienia były różnorodne. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały piękne dekoracje. Zaangażowani zostali również rodzice, którzy pomagali w dobraniu odpowiednich strojów dla małych aktorów. Spotkaniom towarzyszyła wigilijna atmosfera. Dzięki rodzicom, wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oddziałów przedszkolnych, stoły były bogato zastawione i udekorowane a każda sala zamieniała się w betlejemską szopkę.

Jasełka odbywały się kolejno: 18 grudnia 2013r. w Oddziale V wych. Agnieszka Figiel oraz w Oddziale VI wych. Aneta Kwaśniewska. 19 grudnia 2013r.w Oddziale II wych. Jadwiga Czechowska i 20 grudnia 2013r. w Oddziale I wych. Anetta Kułagowska oraz Oddziale IV wych. Aldona Borek. Do każdej grupy przybywali mili goście: Pani Dyrektor Bożena Petrus, Pani Wicedyrektor Teresa Gwadowska, Wójt Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk , rodzice przedszkolaków oraz ich bliscy.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania                 w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowiska. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, wspólna degustacja potraw świątecznych, a przede wszystkim wspólny opłatek i wzajemne życzenia, które zakończyły spotkania, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.                                           Dziękujemy wszystkim gościom za miło spędzony czas i składamy najlepsze życzenia  z okazji  nadchodzącego Nowego Roku.

Aneta Kwaśniewska