Jasełka w Szkole Podstawowej

Ostatni dzień szkoły przed świąteczną przerwą to zazwyczaj jest czas w naszej szkole, kiedy organizujemy sobie klasowe wigilie i oglądamy przygotowane przez uczniów Jasełka. Nie inaczej było i dziś. Klasy VI a i VI b pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń, Marzeny Domżał i Anety Głuszek, a także pana Sławomira Gwadowskiego przygotowały i zaprezentowały bardzo ciekawe przedstawienie o Bożym Narodzeniu.

Na scenie ujrzeliśmy Józefa i Maryję, trzech Mędrców, Pasterzy oraz sforę diabłów próbujących przeszkodzić w przyjściu na świat Zbawiciela. Występ przeplatany był kolędami, w śpiewanie których włączała się chętnie publiczność. Kolorowe dekoracje wprowadziły naprawdę świąteczny nastrój, który, mamy nadzieję, nie opuści nas jeszcze przez przynajmniej kilka dni.

T. Stolarczyk