Jedz owoce i jarzynki bo to same witaminki

26 marca uczniowie klas II a i II b pod opieką wychowawców oraz rodziców: p. Moniki Piras i Marty Sułkowskiej  uczestniczyli w wycieczce do Centrum  Nauki Leonarda Da Vinci w Podzamczu.

Cała ekspozycja w Centrum skupia się na zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie ludzkim oraz jego otoczeniu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dwiema wystawami o charakterze multimedialno–mechatronicznym:
– „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka.
– „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych  oraz uczestniczenia w warsztatach:

„JEDZ OWOCE I JARZYNKI  BO TO SAME WITAMINKI”

Warsztaty były poświęcone witaminom, których zarówno nadmiar, jak i niedobór przyczynia się do powstawania wielu chorób. W ramach zajęć laboratoryjnych, mali odkrywcy, pod okiem animatora samodzielnie zbadali zawartość witaminy C w różnych sokach owocowych. Zapoznali się również z klasyfikacją omawianych substancji, ich źródłami w pożywieniu oraz rolą w organizmie człowieka. Następnie uczniowie samodzielnie wykonali krem do rąk, który zabrali ze sobą do domu.

Pełni wrażeń i zadowolenia wróciliśmy do szkoły.

Mariola Ksel

Dorota Kielesińska