Klasa Czwarta – Aktywnym Obserwatorem PRZYRODY

23.05. 2024r. wybraliśmy się z naszą wychowawczynią – p. M. Drapejkowską i p. M. Kulą na przyrodniczą wyprawę. W Ogrodzie Botanicznym w Kielcach uczestniczyliśmy w warsztatach : ,, Zostań Drzewoznawcą”. Mieliśmy też okazję pospacerować po całym ogrodzie i przyjrzeć się z bliska różnym gatunkom roślin . Zabraliśmy ze sobą lupy, lornetki.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była ścieżka edukacyjno – informacyjna koło Dębu Bartka: ogromna dawka wiedzy na temat występującej w Polsce fauny i flory. Nie zabrakło też bliskiego kontaktu ze zwierzętami. Na terenie ośrodka Polanika w Chrustach, w Oceanice można było zobaczyć ryby z całego świata , uczestniczyć w warsztatach : ,, Fascynujący świat owadów ‘’ oraz spotkać alpaki.
Nie zabrakło także sportowych uciech i zabaw!

Uczniowie klasy IV