Czwartoklasiści w Sandomierzu

10 czerwca wczesnym rankiem rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę. Przed naszą szkołą czekał na nas pilot i przewodnik wycieczki, pan Jacek. Mieliśmy przyjemność  w czasie podróży wysłuchać ciekawych historii o kolejnych punktach na trasie do Sandomierza. Chmielnik, Szydłów, Kurozwęki, Staszów to miejsca, o których pan Jacek bardzo ciekawie opowiadał. Nasz pobyt w  Sandomierzu rozpoczął się u podnóża Zamku Królewskiego. Tam pan przewodnik przekazał nam istotne informacje o tym miejscu. Następnie udaliśmy się nad brzeg Wisły, aby popłynąć statkiem. Wrażenia były niesamowite. Po tej wyprawie oglądaliśmy kościół św. Jakuba. Pan przewodnik opowiedział nam o nim kilka słów. Kolejnym punktem naszej wyprawy był rynek, z pięknym i charakterystycznym dla tego miasta ratuszem. Mieliśmy czas na zakup pamiątek. Interesującym punktem programu wycieczki był udział w grze terenowej. Bardzo nam się podobało zwiedzanie miasta w taki sposób. Odwiedziliśmy również filmowy świat ojca Mateusza, podziwialiśmy miasto z tarasu widokowego Bramy Opatowskiej. Wiele emocji wzbudziła w nas bitwa z Krzyżakami w Zbrojowni Rycerskiej. W role historycznych wojowników wczuli się najodważniejsi z nas. Na koniec przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną owianą licznymi legendami, które mieliśmy okazję poznać w trakcie wędrówki. Podziemne korytarze zrobiły na nas ogromne wrażenie i mimo strachu oraz dreszczyku emocji bardzo nam się podobały. Rozpieszczeni piękną pogodą odpoczęliśmy na sandomierskim rynku. Szczęśliwi i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną…

Natalia Tkacz

uczennica klasy 4 a