Klasy piąte w Krakowie

Kilka dni temu, dokładnie 10 czerwca 2022 roku klasy piąte, wraz z wychowawczyniami i Panią Magdaleną Pawłowską, wybrały się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski – Krakowa.

Po spotkaniu z panią przewodnik, wyruszyliśmy w 45-minutowy rejs statkiem po Wiśle – największej polskiej rzece. Mieliśmy też przyjemność zwiedzenia starego miasta, zobaczenia zabytkowego budynku handlowego, czyli Sukiennic, ujrzenia słynnego, ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego oraz usłyszenia legendarnego hejnału mariackiego z północnej wieży kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na sam koniec, po rozstaniu się z przewodniczką, odwiedziliśmy muzeum witrażu, w którym przedstawiono nam proces ich powstawania, zobaczyliśmy, ile cierpliwości i talentu wymaga zrobienie takiego jednego kolorowego okna.

Pomimo bolących nóg i zakwasów na drugi dzień, myślę że wycieczka była udana w opinii nie tylko uczniów, ale też towarzyszących im nauczycieli.

                                                                   Łucja Kudlicka
Uczennica klasy Va