Klasy szóste w Centrum Geoedukacji

W dniu 3 marca 2020 r. uczniowie klas szóstych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do kieleckiego Centrum Geoedukacji. Pierszym etapem naszego pobytu w Geoparku były warsztaty wstępnej obróbki wapieni świętokrzyskich, podczas których poznaliśmy  tajniki szlifowania  i polerowania skał. Oszlifowane i wypolerowane przez nas kawałki wapieni otrzymaliśmy  na pamiątkę z wycieczki.

Następnie udaliśmy się na wystawę pod nazwą „Podwodna stacja badawcza „Chronos” .Jej motywem przewodnim była podróż w czasie do odległej przeszłości. Mogliśmy tam zobaczyć jak wyglądało kiedyś życie na terenie Gór Świętokrzyskich, gdzie w ciepłym morzu występowały rafy koralowe, żyły  skorupiaki, tetrapody i największe na świecie ryby pancerne. W czasie zwiedzania wystawy mogliśmy korzystać z licznych stanowisk interaktywnych i oglądać ciekawe modele i  okazy skał i skamieniałości.

Na zakończenie pobytu w Geoparku udaliśmy się do kina 5D, gdzie  obejrzeliśmy film, stanowiący podróż w czasie- od narodzin Ziemi po współczesność.

Wizyta w Centrum Geoedukacji  pozwoliła nam poznać  historię regionu świętokrzyskiego oraz   w przystępny i ciekawy sposób pogłębić naszą wiedzę geologiczną i geograficzną.

Uczniowie klas szóstych