Klasy trzecie poznawały Sandomierz

19.06.2018 r. przy pięknej pogodzie uczniowie klasy IIIa i IIIb udali się na wycieczkę do urokliwego Sandomierza.

Zwiedzanie pod kierunkiem pani przewodnik zaczęli od rejsu statkiem po Wiśle. Podziwiali miasto usytuowane na siedmiu, lessowych wzgórzach, wiekowe budowle i strzeliste wieże kościołów.

Następnie przeszli Wąwozem Królowej Jadwigi. Zwiedzili Katedrę i Muzeum Diecezjalne. Po ciekawej lekcji historii przewodniczka zaprowadziła uczniów na wzgórze, z którego podziwiali przepiękną panoramę miasta.

Idąc dalej dotarli do Podziemnej Trasy Turystycznej, która stanowi system XIV i XV wiecznych piwnic.

Ostatnim i bardzo ciekawym dla dzieci punktem programu była Zbrojownia Rycerska.
Z zainteresowaniem obejrzeli zbrojownię i salę tortur. Mieli okazję spotkać średniowiecznego rycerza, który z zapałem i w pełni humoru przedstawił „wspaniałe” życie księżniczek

i rycerzy. Usłyszeli, ciekawostki na temat różnych rodzajów broni, zbroi, jak również szczegółów mody średniowiecznej. Całe spotkanie było otoczone zgiełkiem śmiechu  i zabawnej konwersacji.

Po smacznym obiedzie i odpoczynku na Starym Rynku udaliśmy się w drogę powrotną do Pierzchnicy.

Tak zakończyliśmy ostatnią na I etapie edukacyjnym uczniów klas trzecich wycieczkę, która niewątpliwe zostanie w naszej pamięci na długo. Był to piękny i cudowny czas, spędzony w miłej atmosferze, wzbogacający uczniów wiedzę  przy  lekkim powiewie zbliżających się wakacji.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy kolejny raz pomogli w organizacji wycieczki. Byli to panowie: Piotr Hendzel, Rafał Garlicki, Łukasz Żubrowski. To dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. Piotra i współpracy z wychowawcą wycieczka była bogata w treści i bardzo dobrze  zaplanowana.

Barbara Miszczyk –wychowawczyni klasy IIIa
Agnieszka Figiel – wychowawczyni klasy IIIb