Koncert charytatywny „Zaśpiewajmy Jezusowi”

„Zaśpiewajmy Jezusowi” – pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole niezwykła impreza, podczas której wysłuchaliśmy najpiękniejszych polskich (i nie tylko) kolęd i pastorałek.

Rolę wykonawców przyjęli na siebie uczniowie wszystkich klas, ale również emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci szkoły, zespół ludowy Pierzchniczanki, sami nauczyciele, a także rodzina państwa Moskwów.

W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej zebrało się kilkaset osób chcących jeszcze przez chwile poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu zabrakło miejsc siedzących, ale bynajmniej nie zniechęciła ta niedogodność nikogo. Każdy chciał wysłuchać kolęd, szczególnie tych śpiewanych przez dzieci. A te stanęły na wysokości zadania i wspaniale zaśpiewały swoje kolędy i inne bożonarodzeniowe pieśni.

Celem naszego niedzielnego spotkania była nie tylko chęć pokazania się z występem na scenie. Podczas koncertu zbierane były dobrowolne datki na zakup sztandaru dla zreformowanej  Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy, która już za kilka miesięcy nosić będzie imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wielu naszych gości chętnie wsparło szlachetną inicjatywę hojnie wrzucając banknoty do przygotowanych puszek. Wszystkim bardzo za to dziękujemy!

T. Stolarczyk