Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

12 czerwca w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Konkurs to wspólny projekt Archiwów Państwowych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wśród laureatów II edycji znalazła się nasza uczennica Maja Kwiecień z klasy VII b. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni! Nagrody laureatom wręczali Dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach dr Wiesława Rutkowska, Dyrektor Archiwum Państwowego w Radomiu Ewelina Majsterek oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik. Wszyscy laureaci oraz towarzyszące im osoby miały możliwość zwiedzić Archiwum i zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne, takie jak: magazyny akt, pracownia digitalizacji i konserwacji.