Konkurs chemiczno – fizyczny

W dniu 10.05.2018 roku odbył się konkurs chemiczno – fizyczny. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania chemią i fizyką. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli przygotować i zaprezentować doświadczenia z chemii lub fizyki. W konkursie wzięły udział następujące uczennice:

Zgórska Iga (klasa 7a) – Balansujący linoskoczek

Paszkowska Nina, Szaruga Zuzanna (klasa 7a) – Czy stan skupienia oraz gęstość wpływa na szybkość rozpuszczania różnych substancji

Makuch Julia, Makuch Wreonika (klasa 2b gim) – „Szalona piana”

Ozimirska Martyna, Górka Katarzyna (klasa 3a gim) – „Szalona piana”

Rusiecka Natalia (klasa 2b gim) – Zegar jodowy

Kwiecień Natalia (klasa 2b gim) – Kamera Obscura

Pawlik Natalia (klasa 3b gim) – Ciecz nieniutonowska

Komisja konkursowa składająca się z jednego przedstawiciela klas siódmych, drugich i trzecich oceniła poszczególne doświadczenia. W konkursie zwyciężyły uczennice klasy 3 a Ozimirska Martyna i Górka Katarzyna.

Wszystkim gratulujemy.

Nauczycielki chemii i fizyki