Konkurs Matematyczny „PANGEA”

10 stycznia 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół w Pierzchnicy przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA”. Organizatorzy konkursu to Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. I etap odbywał się w szkołach, które zgłosiły się do konkursu, arkusz testowy zawierał 15 zadań o różnym stopniu trudności. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 tysięcy uczestników, w tym 29 naszych gimnazjalistów i 30 uczniów szkoły podstawowej. Do finału konkursu zakwalifikowało się 3 uczniów gimnazjum i jeden uczeń ze szkoły podstawowej. Są to: Filip Ślusarczyk kl.Vb, Tomasz Oset kl. I b, Justyna Zapała kl. II b i Aneta Misterkiewicz kl. III c.   II-gi etap odbędzie się 28 marca 2014, w Vistula University mieszczącym się w Warszawie.

Finalistom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki.

Nauczyciele matematyki