Konkurs o Stefanie Kardynale Wyszyńskim rozstrzygnięty!

Dnia 18 maja  odbył się drugi etap konkursu o Stefanie Kardynale Wyszyńskim, do którego jak co roku w szranki stanęli pierwszoklasiści.

Pięciu uczniów, którzy zostali wyłonieni z  pierwszej części  zmagań, przystąpiło  tego dnia do ustnych odpowiedzi na pytania przed komisją, której skład stanowili: pani Teresa Rokicka- nauczycielka języka polskiego, pan Sławomir Gwadowski – nauczyciel religii oraz przewodnicząca szkoły  –  uczennica klasy III b – Katarzyna Dziedzic. Pytania konkursowe były naprawdę bardzo trudne i szczegółowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o Prymasie Polski.  Ostatecznie okazało się ,iż  pierwsze miejsce zajęła Gabriela Wicha uczennica klasy I a, na drugim miejscu uplasowali się aż trzej gimnazjaliści: Iwona Gałka  uczennica  klasy I a, Dominika Cieśla oraz Patryk Bryk  – uczniowie klasy I b ; natomiast na trzeciej pozycji znalazła się Monika Kielesińska (klasa I a).   Wszystkie miejsca na podium dzieliła jedynie różnica jednego punktu.

Oficjalne ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbędzie się podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły – 29 maja.

Nauczyciele mieli wiele powodów do dumy. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uczestnicy konkursu  wiedzy o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego spiszą się równie dobrze.

Katarzyna Dziedzic