Konkurs plastyczny “Bezpiecznie na wsi”

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuję”. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat

Do organizatorów etapu szkolnego wpłynęło 37 prac konkursowych – 28 wykonanych przez uczniów klas 1-3 i pozostałe z klas czwartych i piątych. Uczestnicy, szczególnie ci młodsi, wykazali się dużą pomysłowością w interpretacji tematu i doborze technik plastycznych. Oni też znacznie chętniej przystępują do udziału w konkursach plastycznych niż ich starsi koledzy. Ostatecznie, po długiej dyskusji, Jury szkolnego etapu konkursu zdecydowało o przyznaniu:

I miejsca Julii Moryc z klasy II A (w kategorii klas młodszych) i Amelii Buras klasy V C (w kategorii klas starszych),

II miejsce zdobyli Julia Wrzoskiewicz (I B) i Karol Terlecki (V A),

III miejsce Patryk Dudek (III B) i Julia Ogrodnik (V B).

Ponadto Jury wyróżniło prace: Michała Pirasa z klasy II A, Igi Kozłowskiej, Emilii Borowieckiej, Anny Krajewskiej, Leny Syski i Gabriela Strojwąsa – uczniów z klasy I B.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek, a Laureatom i Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.