Konkurs recytatorski w oddziałach przedszkolnych rozstrzygnięty!

24.03.2023r. odbył się finał X już edycji konkursu recytatorskiego w naszym przedszkolu. Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg konkursu były panie: Izabela Müller-Idzik, Paulina Kalatura oraz Janina Karasińska przy współpracy z wychowawcami grup.

Konkurs ma na celu:

• rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji,
  • upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • zainteresowanie dzieci poezją,
  • zachęcanie przedszkolaków do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością.

W tym roku dzieci zaprezentowały wybrane utwory z twórczości polskich poetek, m.in. Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Marii Konopnickiej, Zofii Beszczyńskiej i in.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

W I etapie konkursu brały udział dzieci z wszystkich sześciu oddziałów przedszkolnych, spośród których wychowawcy wyłonili po 3 uczestników do kolejnego etapu.

W finale gościliśmy 18 dzieci, które zadeklamowały wybrane utwory, zwracając uwagę na poprawny oddech i dykcję.

W skład komisji, która oceniała występy przedszkolaków, weszły panie: Danuta Leszczyńska, Janina Karasińska, Paulina Manikowska

Przy ocenie dzieci Jury wzięło pod uwagę: stopień opanowania tekstu, poprawność i płynność recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Po zakończeniu występów komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: dzieci młodsze (3- i 4-latki) oraz dzieci starsze (5- i 6-latki).

Dzieci młodsze

Paweł Serbian (oddział I)

Laura Wiatrek (oddział III)

Antoś Dziedzic (oddział II)

Nela Kapusta (oddział II)

Antosia Jaroń (oddział I)

Hania Dudek (oddział I)

Kuba Marcinowski (oddział II)

Dzieci starsze

Michalina Jaroń (oddział III)

Zuzia Serbian (oddział VI)

Natalka Nowak (oddział IV)

Natalka Grunt (oddział V)

Hania Idzik (oddział VI)

Miłosz Kuzia (oddział VI)

Julia Curyl (oddział III)

Julia Strójwąs (oddział IV)

Ala Kmiecik (oddział IV)

Antosia Dygas (oddział V)

Olek Sabat (oddział V)

Ponadto została powołana 5 – osobowa komisja dziecięca w składzie: Wiktoria Wójcik, Weronika Moskwa,  Michalina Sabat, Filip Markiewicz, Anastazja Kmiecik, Natalia Wrzoskiewicz, która wybrała Laureata Nagrody Publiczności. W tym roku ulubienicą publiczności została Ala Kmiecik.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Dzieci z jury – upominki.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie dzieci do konkursu oraz wychowawcom, którzy również włożyli swój wysiłek, aby dzieci zaprezentowały się jak najlepiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Izabela Müller-Idzik