Konkurs recytatorski

12 marca 2014 r. w Przedszkolu w Pierzchnicy odbył się II – finałowy etap Konkursu Recytatorskiego, w którym  wzięło udział 18 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół w Pierzchnicy. Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg konkursu były panie: Janina Karasińska, Aldona Borek, Aneta Kwaśniewska przy współpracy z wychowawcami grup.

Celem konkursu było.:

– Kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego

– Popularyzacja literatury dziecięcej polskich autorów

–  Dostarczenie przedszkolakom doznań artystycznych

–  Rozwijanie wyobraźni i fantazji dziecięcej

– Umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do zmagań konkursowych przystąpiły dzieci  z VI oddziałów przedszkolnych w wieku od 3 do 6-ciu lat.
Każdy uczestnik przygotował wiersz polskiego autora z kanonu literatury pięknej dla dzieci.

3-latki recytowały wiersz Juliana Tuwima „Skarżypyta”.

4-latki recytowały wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”.

5-latki recytowały wiersz Jana Brzechwy „Entliczek – pentliczek”.

6-latki recytowały wiersz Juliana Tuwima „Okulary”.

Nasi uczestnicy przygotowywali się do konkursu z rodzicami w domu. W dniu 3 marca 2014r. wychowawcy grup wyłonili po trzy osoby, które zakwalifikowały się do drugiego- finałowego etapu konkursu. Każde dziecko zostało obdarowane upominkiem ze strony wychowawcy za starania i chęć uczestnictwa konkursie. Drugi etap odbył się 12 marca 2014r.  w przedszkolu w Pierzchnicy w sali oddziału III.
W Jury zasiadali p. Anetta Kułagowska – jako przewodnicząca, p. Agnieszka Figiel, p. Aneta Kwaśniewska. Przy ocenie dzieci Jury wzięło pod uwagę: stopień opanowania tekstu, poprawność i płynność recytacji, ogólny wyraz artystyczny. Po zakończeniu występów komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajęli:

Kajetan Paszkowski,  5-latek z oddziału III, za wiersz Jana Brzechwy  „Entliczek- pentliczek”. Zuzanna Świercz, 3-latek z oddziału I, za wiersz Juliana Tuwima „Skarżypyta”.  Nela Zgórska, 4-latek z oddziału II, za wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”.

II miejsce zajęli:

Aleksandra Woźniak, 4-latek z oddziału VI w Skrzelczycach, za wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Dominik Dziedzic, 6-latek z oddziału IV, za wiersz Juliana Tuwima „Okulary”. Wiktor Nowak, 6-latek z oddziału V, za wiersz Juliana Tuwima „Okulary”.

III miejsce zajęli:

Amelia Markiewicz, 3-latek z oddziału I, za wiersz Juliana Tuwima „Skarżypyta”. Zuzanna Jarczak, 5-latek z oddziału IV, za wiersz Jana Brzechwy „entliczek – pentliczek”. Kacper Pasternak, 6-latek, za wiersz Juliana Tuwima „Okulary”.

Nagrodę publiczności, którą przyznało dziecięce jury powołane przez wychowawców w składzie: Karolina Sadowska, Michał Król, Kinga Piwońska, Marcin Niedziela, Filip Małas,  Justyna Słopiecka, otrzymał Kacper Pasternak z oddziału V.

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplom wyróżniający za udział w konkursie oraz drobne  upominki, zaś laureaci dodatkowo otrzymali dyplomy uznania i nagrody książkowe.

W trakcie konkursu przybyła do dzieci Pani Dyrektor Bożena Petrus. Laureaci I-go miejsca oraz zwycięzca wyłoniony przez publiczność na bis zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Konkurs poprowadziła pani Janina Karasińska wychowawca oddziału III. Konkurs przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, dzieci były podekscytowane i mocno kibicowały występującym kolegom. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy wielu powodzeń.

Aneta Kwaśniewska

EXIF_JPEG_T422 ?????????????? ?????????????? ?????????????? ?????????????? SAM_0578 (800x600) SAM_0600 (600x800) SAM_0606 (600x800) SAM_0623 (600x800)