Korowód Niepodległości w Kielcach

W związku ze zbliżającą się 99 rocznica odzyskania niepodległości Pani wojewoda Agata Wojtyszek zaprosiła uczniów do WDK w Kielcach na Korowód Niepodległości. Klasy młodsze naszej szkoły reprezentowali piątoklasiści.
Za rok będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiła do zebranych pani wojewoda. Wyjaśniała, że „Korowód Niepodległości” organizowany jest po to, żeby także najmłodsze pokolenie Polaków pamiętało o naszych przodkach, którzy oddali życie za kraj. – Pamiętajcie, że losy naszej ojczyzny są w waszych rękach – zaznaczyła pani Agata Wojtyszek. Do wyciągnięcia biało – czerwonych flag na 11 listopada zachęcał świętokrzyski wicekurator oświaty, Tomasz Pleban. Uczniowie wysłuchali ciekawej, multimedialnej lekcji historii poprowadzonej przez panią historyk z Instytutu Pamięci Narodowej.
Na zakończenie młodzi uczestnicy spotkania fotografowali się z przechadzającymi się po korytarzach postaciami Józefa Piłsudskiego oraz Młodego Patrioty. Oglądali wystawę przygotowaną przez Muzeum Miasta Kielc, gdzie największym zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyła się prezentowana przez instruktorów broń i umundurowanie żołnierskie. Mogli również spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej. Miłym upominkiem od organizatorów akcji  były biało – czerwone wiatraczki oraz „Elementarz Młodego Patrioty”.

                                                                                                              Opiekunowie uczniów