Kwesta na rzecz hospicjum w Busku – Zdroju

26 lipca 2020r.  wolontariusze oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy już po raz czwarty kwestowali na rzecz wyposażenia Hospicjum w Busku-Zdroju.
Wolontariusze zbierali pieniądze przed i po każdej Mszy Świętej przed kościołem w Pierzchnicy oraz przed kaplicą w Strojnowie.
Jak co roku można było liczyć na mieszkańców naszej gminy, którzy szczodrze wsparli zbiórkę. Dzięki ich hojności udało się w tym roku zebrać do puszek kwotę 1738,60 zł.
Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom ze Szkolnego Koła Wolontariatu, które pomimo tego, że to dla nich czas wakacji, jak zwykle okazały empatię i chętnie włączyły się w tę akcję. W tym roku kwestowały: Weronika Burkat, Julia Kruk, Julia Lipa, Zuzanna Wojnowska, Julia Pasternak, Oliwia Pasternak, Nikola Kalatura, Klaudia Latosińska oraz Roksana Kręgiel.

Opiekę nad przebiegiem zbiórki sprawowały: p. Teresa Gwadowska,
p. Olga Gwadowska, p. Agnieszka Wójcik, p. Katarzyna Powałka, p. Paulina Kalatura, p. Martyna Gaworek.

Serdeczne podziękowania należą się również panu Piotrowi Makuchowi oraz księdzu kanonikowi Marianowi Gawinkowi, którzy byli odpowiedzialni za organizację i przeprowadzenie tegorocznej zbiórki na terenie naszej gminy, a także pani Annie Skuzie, która czuwała nad przebiegiem zbiórek w trzech ubiegłych latach.
Z uwagi na fakt, iż tegoroczna zbiórka była już ostatnią, na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie podsumowujące, w czasie którego przedstawicielka Fundacji Św. Brata Alberta w Kielcach podziękowała osobom, które były zaangażowane w kwestę, wręczyła nagrody książkowe oraz przekazała na ręce pana dyrektora zaproszenie na otwarcie Hospicjum, które odbędzie się 2 października.
Spotkanie podsumowujące przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

M. Gaworek