Kwiecień – miesiącem ekologicznym

Z okazji Dnia Ziemi został zorganizowany konkurs plastyczny wśród uczniów klas IV – VII i oddziałów gimnazjalnych II. Komisja składająca się z członków szkolnego Koła LOP : Agnieszka Rajca, Daria Trzuskowska, Julia Jamioł oceniła prace następująco:

Klasy IV – V

1.       Zuzanna Wojnowska, Klaudia Latosińska

2.       Magdalena Witkoń , Milena Ryk

3.      Katarzyna Zajączkowska

Klasy VI – VII i oddziały gimnazjalne II

1.       Nina Paszkowska, Zuzanna Szaruga

2.      Natalia Kuzia , Natalia Wojnowska

3.       Wiktoria Wysocka,  Kinga Bryk

18 kwietnia 11 uczniów z oddziałów gimnazjalnych II uczestniczyło w rajdzie rowerowym na trasie : Pierzchnica – Osiny – Drugnia – Pierzchnica w ramach realizacji projektu :

,,Badanie zanieczyszczenia powietrza za pomocą skali porostowej na terenie gminy Pierzchnica”.

Młodzież  była zaopatrzona w karty pracy, skalę porostową oraz lupy. Poznała kolejne etapy metody badawczej.  Zbieranie materiału badawczego odbędzie się także 28 kwietnia. Będzie to trasa : : Pierzchnica – Górki- Maleszowa- Skrzelczyce – Pierzchnica.

                                                                                                 Członkowie Szkolnego Koła LOP