Lekcja patriotyzmu

i Obywatelskiej w Kielcach, na którą udaliśmy się 8 listopada 2018 roku.
W pierwszej części warsztatów uczniowie zwiedzili stałą ekspozycję,   obejrzeli film historyczno-patriotyczny o powstaniu Kielc i państwa polskiego oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych.  W czasie zajęć dowiedzieli się  dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest polskim hymnem narodowym? Skąd w naszym godle wziął się orzeł ?
I czemu  biały i czerwony kolor zdobi naszą flagę?

Samodzielnie i z dużym zaangażowaniem wykonali  polskie symbole narodowe – godło i flagę, które zabrali do szkoły .  Zajęcia zakończyli  ku miłemu zaskoczeniu pracowników OMPiO,  pięknym odśpiewaniem czterech zwrotek naszego hymnu.

B. Miszczyk