List do rodziców

Szanowni Rodzice.
Nawiązując do wiadomości wysłanej do Państwa przez p. Pedagog pragnę poinformować, że wychowawcy oraz inni nauczyciele naszej szkoły dokładają wszelkich starań, aby zmniejszyć w Waszych dzieciach poczucie strachu, obawy o przyszłość związane z wojną w Ukrainie. Uczniowie dzielą się z nami swoim niepokojem, lękiem oczekując jednocześnie wzmacniania w nich poczucia bezpieczeństwa. Problem jest poważny ponieważ kondycja psychiczna dzieci i młodzieży jest obniżona z powodu pandemii i nauki zdalnej, a teraz zderzają się z zupełnie nowym dla wszystkich doświadczeniem. Dlatego bardzo prosimy, aby Państwo rozmawiali ze swoimi dziećmi, uspokajali, jednocześnie chroniąc je przed informacjami mogącymi wzmacniać w nich poczucie strachu. Ponieważ zadanie nie jest łatwe pozwolę sobie przekazać link do artykułu, który ,mam nadzieję, pomoże.
https://liblink.pl/RDbxJMZ4fw

Pozdrawiam. Piotr Makuch