Mamy Świętego Rodaka, Jana Pawła II. To nasza chluba! Czy pamiętamy co do nas mówił? O co nas prosił?

„Zanim stąd odejdę, proszę was… 
abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, 
abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy, 
Proszę was: 
abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, 
abyście zawsze szukali duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało, abyście od Niego Nigdy nie odstąpili, 
abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której Chrystus wzywa człowieka, 
abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest „ największa”, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzeni ani sensu”. ( Jan Paweł II )

27 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Pierzchnicy odbyła się uroczysta akademia  z okazji Kanonizacji Jana Pawła II przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p. .D. Wacek, M.Radomskiej, M. Wojtkowicz i P. Palucha.

Przybyłą  na uroczystość społeczność lokalną serdecznie powitała pani Dyrektor Bożena Petrus i zaprosiła do obejrzenia inscenizacji, która przybliżyła szczególnie młodym widzom nauki Jana Pawła II i ukazała jego drogę do świętości. Aktorzy pokazali również, że dążenie do świętości to zadania dla każdego z nas. Świętość urzeczywistnia się w kontaktach z innymi ludźmi,  realizuje się poprzez życzliwość, dobre uczynki, a także poprzez pokonywanie samego siebie, swoich słabości, swoich grzechów. Uroczystość miała charakter radosny, a jednocześnie podniosły i wzruszający. Uczniowie wspominali życie wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie wzorem do naśladowania.

Na koniec akademii pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za piękne i wzruszające przygotowanie uroczystości. Następnie ks. M.Zapała  wręczył dzieciom nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Jan Paweł II w oczach dziecka’’.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez księdza Marcina p. Dyrektor B. Petrus, p. T. Gwadowskiej i osobom, które przygotowały uroczystość pamiątkowych kubków z wizerunkiem Jana Pawła II. Spotkanie ze społecznością lokalną zakończyło się rozmowami przy kawie i cieście, które przygotowała kadra pedagogiczna naszej szkoły.

B.Miszczyk

DSCF5032 (640x480) DSCF5033 (640x480) DSCF5034 (640x480) DSCF5037 (360x480) DSCF5039 (360x480) DSCF5040 (640x480) DSCF5046 (640x480) DSCF5047 (360x480) IMG_3492 (800x600) IMG_3493 (800x600)