Matematyka – materiał od 23.03 do 27.03

KLASA 4

Drodzy Czwartoklasiści, myślimy, że poradziliście sobie z zadaniami z poprzedniego tygodnia. Dzisiaj proponujemy Wam kartę pracy, która zawiera zadania sprawdzające umiejętność dodawania i odejmowania sposobem pisemnym. Rozwiązania zadań zapiszcie w zeszycie lub bezpośrednio na wydrukowanej karcie pracy (oczywiście, jeśli macie możliwość wydrukowania karty).
Życzymy miłej pracy

klasa 4 – Trening-czyni-mistrza-dodawanie-i-odejmowanie-pisemne

KLASA 5

Uczniowie klas piątych, z pewnością uzupełniliście już zeszyty ćwiczeń, to teraz przed Wami kolejne wyzwanie. Postarajcie się rozwiązać zadania z karty pracy, która jest umieszczona poniżej. Jeżeli macie taką możliwość, to ją sobie wydrukujcie i rozwiązania umieśćcie na karcie (będzie szybciej). Przypominamy, że wszystkie niezbędne wiadomości są w podręczniku pod tematami lekcji od str. 162 do str. 194.
Powodzenia!

kl.V_1

KLASA 6

Szóstoklasiści, mamy nadzieję, że poradziliście sobie z zadaniami tekstowymi z kart pracy. W tym tygodniu chciałybyśmy żebyście rozwiązali zadania, w których utrwalicie różne sposoby zapisu zależności. Zadania najłatwiej rozwiązywać na karcie pracy, jest tam wyznaczone miejsce.
Powodzenia!

kl.VI_1

KLASA 7

Uczniowie klas siódmych proponujemy Wam kolejną porcję zadań powtórzeniowych i utrwalających umiejętności z zakresu rozwiązywania równań oraz rozwiązywania zadań tekstowych za pomocą równań. Rozwiązania zadań zapisujcie w zeszytach lub na karcie pracy, po jej wydrukowaniu (jeśli macie taką możliwość). Nadal możecie zaglądać do e-podręczników:
https://epodreczniki.pl/a/rozwiazywanie-rownan/D19oMGK23
https://epodreczniki.pl/a/rozwiazywanie-zadan-tekstowych-za-pomoca-rownan/D1G6Bgq3k
Doskonałe wsparcie stanowią również dla Was informacje z podręcznika do matematyki str. 187-201.
Powodzenia!

klasa 7 – RÓWNANIA-powtórzenie-i-utrwalenie

KLASA 8

Witajcie najstarsi uczniowie, mamy nadzieję, że pracujecie w takim systemie jaki proponowaliśmy Wam w ubiegłym tygodniu. Powtórki z CKE to doskonała forma przygotowania się do egzaminu. Przypominamy stronę, gdzie codziennie zamieszane są zestawy powtórzeniowe www.komisja.pl , materiały dostępne są w zakładce Egzamin ósmoklasisty/MATERIAŁY DO ĆWICZEŃ. Proponujemy Wam również webinaria powtórzeniowe na stronie: https://pistacja.tv/inspiracje/24-koronawirus-webinary-powtorkowe-z-matematyki
Nadal czekamy na kontakt od Was matma.egzamin@tlen.pl. Napiszcie o swoich sposobach na powtórki, problemach, rozterkach…
Pracujcie wytrwale, jesteśmy z Wami i życzymy powodzenia!