Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

15 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs,, Kangur Matematyczny”. W konkursie wzięło  udział 40 uczniów  w następujących kategoriach:

– Żaczek ( 18 uczniów – klasy drugie),

– Maluch ( 22 uczniów – klasy trzecie i czwarte ).

 

 

 

Głównym celem konkursu była szeroko rozumiana popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezwykły sposób integruje dzieci i młodzież całego świata.  W tym samym dniu ponad 6 milionów uczestników  z 80 krajów rozwiązywało te same zadania. W atmosferze wspólnej, intelektualnej zabawy uczniowie przez 75 minut wykonywali nietypowe zadania matematyczne. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał zabawkę logiczną z drutu.

                                                                                                  Szkolny koordynator Konkursu

                                                                                                                         Anna Makuch