Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”

W tym roku szkolnym 16 III 2017r. do międzynarodowego konkursu ,, KANGUR MATEMATYCZNY” przystąpiło 28 uczniów z klas drugich i trzecich. Głównym celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów. Nauczyciele widząc matematyczne zainteresowania swoich uczniów starali się wyjść naprzeciw ich indywidualnym potrzebom. Wspomagali rozwój pasji i kompetencji ,, młodych matematyków” organizując dodatkowe zajęcia, zachęcając do udziału w tym właśnie konkursie. Uczestnicy  przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Każdy uczestnik  otrzymał w prezencie breloczek – układankę.

Wyróżnienie otrzymali:

Dominik Dziedzic klasa III b ( uzyskał 78,75 punktów).

Kacper Żyła klasa II b ( uzyskał 61, 25 punktów).

Szkolny koordynator konkursu

Anna Makuch