Mikołajki klas piątych

Klasy piąte zaczęły świętować już 5 grudnia. Ten dzień piątoklasiści spędzili w galerii Echo. Pierwszym punktem wycieczki był godzinny pobyt na kręgielni. Uczniowie mieli do dyspozycji siedem torów dzięki czemu mogli zmierzyć się ze sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Gra w kręgle była bardzo emocjonująca, a współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą. Niektórzy mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami, dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i  zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię i kontynuację rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej w przyszłości. Po godzinnej aktywności fizycznej uczniowie klas piątych udali się do kina na film „Haker”, w ramach  projektu edukacyjnego Kino na Temat. Kino na Temat to cykl spotkań filmowych, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania. Temat czwartkowego spotkania, to: „Technologia w niewłaściwych rękach. Cyberzagrożenia we współczesnym świecie.” Uczestnicy seansu mogli wysłuchać debaty poprzedzającej film. Rozmowa psychologa i policjantów z młodzieżą na temat właściwego i bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz dostępnych aplikacji mobilnych, pomogła  uczniom uzmysłowić sobie jakie zagrożenia są w danej chwili najpowszechniejsze i jak się przed nimi ustrzec. Policjanci poruszyli temat odpowiedzialności prawnej za działania cyberprzemocowe w sytuacji, gdy ofiarami i sprawcami są małoletni. Po debacie uczniowie obejrzeli film, który poruszał kwestie przedstawione we wstępie. Po wyjściu z kina, w drodze powrotnej do domu, piątoklasiści mogli spotkać się ze św. Mikołajem i jego pomocnikami oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Następnego dnia, zgodnie z tradycją, uczniowie założyli mikołajkowe czapki  i obdarowywali się w swoich klasach prezentami. Kilka tygodni wcześniej odbyło się losowanie osób, którym wręcza się zakupione niespodzianki.  Otrzymane prezenty wywołały wiele emocji oraz dużo ciekawych, radosnych i zabawnych sytuacji. Te dwa dni sprawiły, że poczuliśmy magię świąt, które już tuż, tuż….

Uczniowie klas piątych