Mikołajki w Filharmonii

W dniu 4 grudnia 2014r. uczniowie klas szóstych wyjechali do Kielc. O godzinie 15.00 przenieśliśmy się do podwodnego świata zwiedzając Oceanarium, które znajduje się w Galerii Echo i zajmuje powierzchnię 450 metrów kwadratowych. Tworzą je dwa połączone pomieszczenia, gdzie w akwariach znajduje się  60 tysięcy litrów wody i mieszkają tam zarówno ryby słodkowodne jak i morskie. Mogliśmy podziwiać tysiące ryb i raf koralowych, m.in. niebezpieczne gatunki takie jak piranie, rekiny i mureny czyli węże morskie. Do tego ryby Amazonki i wielkich jezior Afryki, np. metrowe arwany (ryby święte) które potrafią wyskoczyć na 6 m w górę

Po zwiedzaniu Oceanarium udaliśmy się do Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie o godzinie 18.00 staliśmy się uczestnikami bajki muzycznej dla małych      i dużych słuchaczy, w której Królewna Melodia wybrała się w podróż, by poznając utwory z różnych krajów, utrzymane w różnych rytmach, tempach       i nastrojach, dowiedzieć się, co w muzyce jest najważniejsze. Akademia Melomana wielokrotnie odwoływała się do naszej wyobraźni wspomaganej bajkowymi ilustracjami prezentowanymi na dużym ekranie. Podczas tego koncertu każdy z nas mógł przenieść się na chwilę do świata bajek.

G. Majewska-Kapusta