Mistrzostwa w warcabach klasycznych

Na początku marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do IV Mistrzostw Powiatu Kieleckiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych. Wzięło w nich udział 25 uczniów. W sobotę, 2 kwietnia, naszą szkołę w turnieju w Chmielniku reprezentowali:

Klasy I – IV:

  1. Wojciech Burkat – kl. – 3a
  2. Kacper Górski – kl. 3a
  3. Szymon Manikowski – kl. 3b
  4. Szymon Stradomski – kl. 3b

Klasy V – VIII

  1. Kacper Łuszczyński – kl. 5a
  2. Ksawery Litwin – kl. 7b
  3. Jeremiasz Markiewicz – kl. 7b
  4. Kacper Żyła – kl. 7b.

Warcaby, to gra, która uczy logicznego myślenia, przewidywania ruchów przeciwnika i wyciągania wniosków. Aby wygrać, trzeba rozgryźć taktykę przeciwnika. Chłopcy wykazali się dużą kreatywnością, rozegrali po 7 rund, odnosili dużo sukcesów, lecz również, jak to przy współzawodnictwie bywa, gdy napotkali na gracza silniejszego od siebie, musieli w sposób sportowy pogodzić się z porażką. Jednak umiejętnością przegrywania z honorem wykazywali się zdecydowanie rzadziej, ponieważ częściej udawało im się przechytrzyć przeciwnika. Najlepszy rezultat osiągnął Jeremiasz, plasując się na 8 miejscu, a konkurencja była duża, w rozgrywkach wzięło udział 69 zawodników z 13 gmin. Każdy zawodnik otrzymał drobne upominki i słodki poczęstunek.

Atmosfera podczas mistrzostw była ciepła, przyjacielska (za co serdecznie dziękujemy organizatorom), co sprzyjało dobrej zabawie i zdrowej sportowej rywalizacji. Gratulujemy naszym zawodnikom i mamy nadzieję, że nadal będą rozwijać swoje zainteresowania w tej grze.

Monika Drapejkowska