Mocą Swej Woli Walcz Ze Słabościami.  Życie to Sztuka Wyboru – Moja Droga do Zdrowia

Mocą Swej Woli Walcz Ze Słabościami.  Życie to Sztuka Wyboru

Moja Droga do Zdrowia

Powyższe hasła to hasła przewodnie apelu profilaktycznego , który odbył się 9.06.2022r. i został przygotowany przez uczniów należących do Szkolnego Teatru Profilaktycznego.

Świadomość jest kluczem do zrozumienia siebie i cieszenia się wolnością w każdym momencie naszego życia. Nie warto być marionetką własnych słabości, trzeba decydować o sobie!
Młodsi uczniowie przygotowali scenkę ,, Fantazja”, w której podkreślono jak ważna w życiu jest silna wola, umiejętne korzystanie z mediów, z Internetu. Zwrócono uwagę na czytanie książek , na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Starsi uczniowie natomiast przedstawili uboczne skutki picia napojów energetyzujących , zwrócili uwagę na ukryte niebezpieczeństwa wynikające z modnego obecnie, wręcz nagminnego robienia tatuaży . Podkreślili też jak ważne są :  umiejętne gospodarowanie własnym czasem,  odpoczynek w codziennym zabieganiu i pośpiechu. Nie zabrakło również scenek związanych z przestrzeganiem przed różnymi uzależnieniami.
Na zakończenie  członkowie Szkolnego Teatru Profilaktycznego zwrócili się do społeczności szkolnej :
,, Mamy nadzieję, iż udało nam się trafić do Was i uświadomić, że wszystko zależy od Was. Musicie trafnie pokierować Waszym życiem. Podążać jedną, właściwą drogą i z niej nie zbaczać. Nie szukajmy skrótów, ułatwień, ułatwieniem tym bez wątpienia są nałogi i przemoc. Aby uchronić siebie i innych należy zbudować silną podmiotowość oraz być świadomym swych potrzeb, umieć identyfikować dylematy wewnętrzne i nie bać się silnego „ja”.
Każdy człowiek ma swoje wyjątkowe powołanie czy misję, której celem jest wypełnienie konkretnego zadania. Nikt nas w tym nie wyręczy ani nie zastąpi, tak jak nie dostaniemy szansy, aby drugi raz przeżyć swoje życie. A zatem szanuj swoje życie bo masz je tylko jedno! ‘’.

Szkolny Teatr Profilaktyczny