Na spektaklu teatralnym „Mały Tygrys Pietrek”

W dniu 23.02.2023r  dzieci z naszego Przedszkola wraz ze swoimi paniami wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Kielcach na spektakl teatralny pt : „Mały Tygrys Pietrek”.

Głównym bohaterem przedstawienia był mały tygrysek, który był bardzo tchórzliwy, bał się wszystkiego, wody, burzy, brzęczenia muchy:), chmur, ciemności. Z powodu swoich lęków, starsze tygrysy pozbawiły go pasków. Pietrek próbuje cały czas pokonać strach, ale wszelkiego rodzaju próby kończą się porażką, aż do momentu kiedy jego mama choruje i potrzebuje pomocy lekarza.  Wtedy mały Pietrek staje się dojrzały i odpowiedzialny. Zapomina o swoich lękach,  aby ratować mamę. Pokonuje strach i tym samym ratuje mamę i odzyskuje swoje paski.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i uświadomiły sobie, że swoje słabości należy przezwyciężać.

Paulina Manikowska